KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15629187
nr 1562 9187
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Competitions", Signerad, numrerad 3/75. Bladets mått: 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x40 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 september 2023
kl 20:07:13
7/9 20:57:26
300 kr
11/9 20:02:13
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis